Reklam

Açıköğretim Fakültesi dönemlik kredili sistemde öğretim yapılan “Adalet”  Programının
 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat 2012 – 22 Şubat 2012 tarihleri arasında  “Ders Ekle-Sil” ve “Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi” olmak üzere iki aşamada aşağıda anlatıldığı şekilde gerçekleştirilecektir.  Mazeretli olanların aöf kayıt yenileme işlemleri ise 23-24 Şubat 2012
tarihinde yapılacaktır.

  Açıköğretim ders ekle sil işlemi, kayıt yenileme bedellerinin bankaya ödenmesi ve kayıt yenileme;

 • Kayıt yenileme başlangıç tarihi : 13 Şubat 2012 Pazartesi günü.

 • Son kayıt yenileme
  tarihi : 22 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai saati bitimi.
 • 23, 24 Şubat 2012 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.
 •  24 Şubat 2012 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı”  ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.
 • Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.
 • 2011-2012 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmeyip, Bahar Döneminde kayıt yenileten öğrenciler öğretim yılına ait bandrolü AÖF bürolarına başvurarak alacaklardır. Bu öğrencilerden önlisans programında 5. yılını, lisans programında 8. yılını okuyacak olanların “Öğrenci Tanıtım Kartları” hazırlanarak AÖF bürolarına gönderilecek olup 19 Mart 2012  tarihinden itibaren “Öğrenci Kimlik Kartları”nı teslim ederek yeni düzenlenen “Öğrenci Tanıtım Kartları”nı bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.
 • Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 02 Mart  2012 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme”bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından,Düzenli Ödeme Talimatı veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2012 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığı ve Düzenli Ödeme Talimatı ile saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemine kaydı yenilenmez.

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 • Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
 • http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
 • aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve TC kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)
Bu yazı için 56 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Açık Öğretim A.Ö.F, Adalet  Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı için 56 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. meltem dedi ki:

  Açıköğretimin yaptığı tam bi rezalet 2 yıllık okul artık 4 yılda biter…

 2. Fehmi dedi ki:

  Bu nasıl iş bende anlamadım alttan dersimiz yok ama okul bitmiyor tüm dersleri alamıyoruz herkesde mi var bu sorun ?

 3. merve acar dedi ki:

  İyide kılavuzda açıkça yazıyor bankaya para yatırmadan önce ders ekleme silme işlemlerinizi yapın diye….

 4. Kemal dedi ki:

  Keşke birilerine sorsaydınız arkadaşlar ders durumunu bende son anda fark ettim. Ekleme yapmazsak geçemiyormuşuz sınıfı.

 5. erdi dedi ki:

  Saçmalık yapamıyorsanız değiştirmeyin sistemi her dönem sistemmi değişir geçen dönem böyle değildi şimdi birbirine karıştı binlerce kişi mağdur ne olacak şimdi aöf ???

 6. Leyla dedi ki:

  Arkadaşlar size kim söyledi ekle sil yapacağınızı? madem ben bu dersleri almak zorundayım neden otomatik atamadılar bize. Çıldıracağım az kaldı…

 7. onur dedi ki:

  Ben sorunu çözmeleri için mail attım bürodakileri telefonla arıyorum bilgimiz yok diyorlar bu nasıl saçma iştir anlamadım

 8. AÖF dedi ki:

  Aöf adaletliler sorunun çözülmesi için mail atın dilekçe yazın örneği burda.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet önlisans programı 2. Sınıf öğrencisi olarak öğrenimime devam etmekteyim.

  2010-2011 eğitim öğretim yılında yıllık sisteme göre eğitim öğretim görmüş, 2 sınıfa geçtikten sonra açıköğretim sistem değiştirmiş bizi de bu sisteme dahil etmiştir. İdari yargı içtihatlarıyla, önceden kişi yararına var olan bir hakkın, sonradan çıkarılan hükümlerle çiğnenemeyeceği, bir kimsenin edinmiş olduğu hakkın onun iradesi dışında elinden alınamayacağı, bir mevzuatta yeni bir mevzuatla değişiklik yapılmışsa kazanılmış hakkı olanın lehinde olan hükümlerin uygulanacağı kabul edilmiş bulunmaktadır hükmü Danıştay kararlarında mevcuttur.

  Açıköğretim Fakültesinin yaptığı sistem değişikliği bizi tamamen mağdur duruma düşürmüştür. Önceden planlanmamış ve gelişi güzel uygulanan sistemin cefasını biz 2 sınıf öğrencileri çekmekteyiz bize verilen ders programına göre 2 dönemde 8 dersimiz olacağı yazılmış iken açıköğretim hiç bir açıklama gereği bile duymadan darbe yapar gibi iki ders daha eklemiş, bunu kayıtlarımızı yenilerken farkına varıyoruz, örgün eğitim de bile bir dönemde 10 ders yok iken açıköğretim bize dayattığı kredili sistemde şu anda bu dersleri dayatmaktadır. Açıköğretimin bu tutumu usul ve yasalara aykırıdır.

  Açıköğretim bizi kredili sisteme geçirdi şimdi ise kredimiz tutmadığı için alttan ders eklemeye başladı, madem ki böyle problemler baş gösterecekti neden biz öğrencileri kredili sisteme geçirdiniz, sistemin aksamaması için binlerce öğrencinin mağdur olması hiç göz önünde bulundurulmamaktadır.

  Açıköğretim olarak biz 2.sınıf öğrencilerine yapılan bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz, ikinci dönem 10 ders görmemiz üzerimizde büyük yük oluşturacaktır 2012 DGS sınavına hazırlanırken açıköğretimin sürekli olarak bize zorluk çıkması vicdana da aykırıdır. Bir öğrenci olarak ya kredili sistem ile elimizden alınan bütünleme sınavının verilmesi veya sonradan eklenen derslerin kaldırılmasını talep ediyoruz, her zaman sistemin aksamaması düşünülmemeli bu sefer de o kadar mağdur olan 2.sınıf öğrencileri düşünülerek karar verilmesini talep ediyorum. 15/02/2012

 9. musti dedi ki:

  bankaya ödeme yapılmadan ders ekleniyor da, tam 10 dersim oldu, son anda fark ettim etmesem bir sene daha uzatacaktım, bu nasıl iştir yahu, hepimizi zor bir dönem bekliyor arkadaşlar, Allah yardımcımız olsun..

 10. şengül dedi ki:

  Koymuşlar saçma sapan bi kayıt sistemi sırf harç parası alıp okulu uzatmak için varya 2 yıllık okul 3 4 yılda biter mi hemde bir tane zayıfınız yokken ???? Yüzlerce binlerce insan aptal mı fazladan 1 2 yıl okumak için yanlış giriş yapsın. Koymuşsunuz en alta kimse fark etmemiş bile bunu düzelteceksiniz bi şekilde kimse enayi değil..

 11. selim dedi ki:

  Ben gerekirse eskişehire gideceğim böyle saçma uygulama olmaz herkes mağdurr.

 12. tuğba dedi ki:

  Bu sorunu düzelteceklerini hiç sanmıyorum belki bilerek alta gizlemişlerdir tekrar harç yatırıp okulun uzaması için. Çünkü neden zayıfı olmayan biri tüm dersleri alamasın ki ? daha önce tüm dersleri sistem veriyordu

 13. 1.sınıf dedi ki:

  adalet 1.sınıf öğrencisiyim ders ekle çıkar için siteye girmeye çalıştım siteye giremedim bana 1.sınıf ders ekleyip çıkartamaz dedi benim dersler otomatik atanmışmıdır acaba

 14. dilek dedi ki:

  ya şimdi arkadaşlar
  ben son dönem için ekle sil yapayım da
  toplam ne kadar kredimiz olmalı ki ne bileyim 20 tane mi gerekiyor ne halt gerekiyorsa atsaya sistem ne yapacağımı bilmiyourm çok sinirliyim

 15. dilek dedi ki:

  sistem not dökümünü bile göstermiyor
  hasbinallah ne bileyim toplam kaç kredi almışım ya da alacağım

 16. Cümle Mühendisi dedi ki:

  herkese merhaba.. ya arkadaşlar bu kayıt yenileme işlemi sadece ikinci sınıflar için mi? ben verilen adrese girdim ” Hata 1. sınıf ders ekle-sil işlemi yapamaz diyor. ne yapmam gerekiyor lütfen acil cevap yazınn

 17. blghn dedi ki:

  Fehmi diyorki:

  Bu nasıl iş bende anlamadım alttan dersimiz yok ama okul bitmiyor tüm dersleri alamıyoruz herkesde mi var bu sorun ?

  Yorumu beğenenler:0

  tuğba diyorki:

  Bu sorunu düzelteceklerini hiç sanmıyorum belki bilerek alta gizlemişlerdir tekrar harç yatırıp okulun uzaması için. Çünkü neden zayıfı olmayan biri tüm dersleri alamasın ki ? daha önce tüm dersleri sistem veriyordu

  Yorumu beğenenler:0
  adalet bölümü 2.sınıfta okuyor alttan dersiniz yoksa sistem size otomatik 30 kredilik ders atıyor sizin 2012 /2013 döneminde almanız gereken dersler diye gösterdiği dersleri kredi toplamınız toplam 45 krediyi geçmemek üzere google’ye yazacağınız Aöf Dönemlik Kredili Sistemde Ders Ekle Sil İşlemi sitesinden ders ekleme işlemlerinizi yapıyorsunuz ama sakın ola ders ekleme işlemini gerçekleştirmeden harçları yatırmayın
  harçlar yattıktan sonra ders seçme işleminiz sonlanıyor.Daha iyi cevaplar almak için en yakın açık öğretim bürosuna veya açık öğretim kurslarına gitmelisiniz.

 18. bulutay dedi ki:

  1.sınıflar kayıt ekleme yapıyomu yapmıyorda biliyorum fikri olan varmı…

 19. Melek dedi ki:

  1.sınıf diyorki:

  adalet 1.sınıf öğrencisiyim ders ekle çıkar için siteye girmeye çalıştım siteye giremedim bana 1.sınıf ders ekleyip çıkartamaz dedi benim dersler otomatik atanmışmıdır acaba
  Yorumu beğenenler:1

  Evet 1.sınıflarda ders ekleme çıkarma yok galiba. ama 2. sınıfa koymuşlar kimsenin haberi yok.

 20. Serdar dedi ki:

  dilek diyorki:

  sistem not dökümünü bile göstermiyor
  hasbinallah ne bileyim toplam kaç kredi almışım ya da alacağım
  Yorumu beğenenler:0

  Herkes dilekçe göndersin arkadşlar mecbur düzeltecekler bu kadar hatalı bir sistem olamaz.