Reklam

Arkadaşlar daha önce sözleşmeli katiplikten kadrolu zabıt katipliğine  geçmek için vermiş olduğum dilekçem Ankara İdare Mahkemesinden yetkisizlik ile yerel İdare Mahkemesine gönderildi. Ancak Tarımdaki 4 haziran mağdurları memur arkadaşlarımızın da yerel İdare Mahkemesine açtığı dava yetkisizlikle Ankara İdare Mahkemesine gönderildi. Şimdi işin içinden çıkabilene aşk olsun. Hadi DANIŞTAY tek ümidimiz sensin. !!!!!!

Bu yazı için 145 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , , , , , , , ,
Bu yazı için 145 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. BEKİR dedi ki:

  Rezil ettiler zaten bizi ortada onlar onlara bunlar geri onlara ….

 2. Emine06 dedi ki:

  Birileri neden Ankara İdare mahkemesine gönderttirdiniz diye editöre kızıyordu 🙂 Yerel idare mahkemeleride gördüğünüz gibi Yetki bizde de değil diye geri Ankara’ya gönderiyormuş kime kızacaksınız acaba 🙂

 3. Saadettin dedi ki:

  Tarım memurlarının verdikleri tekrar yetkili merciin belirlenmesi için danıştaya gönderilmiş olabilir ama aynı şeyin katipler içinde uygulanacağı anlamı çıkmaz. Belki normal karar verirler.

 4. Yunus Emre dedi ki:

  Arkadaşlar Danıştay’dan birşey beklemeyin çünkü danıştay sözleşmeli katiplere kadro verilsin verilmesin gibi bir karar vermeyecek eğer bizim dilekçelerde oraya gönderilirse sadece yetkili merci şurası diye yer gösterecek bilmem anlatabildimmi.

 5. Nazlı dedi ki:

  Of ya bizim suçumuz ne aylardır düşünüyorum bulamıyorum……. Birde bu olanlar ?

 6. AHMET dedi ki:

  Resmen çocuk oyuncağına çevirdiler ya o diyor sen yetkilisin o diyo ben yetkisizim keşke biri Avrupa insan hakları mahkemesine gönderse bizim davaları çıkacak sonuçtan adım gibi eminim.

 7. Samet dedi ki:

  Şuan için beklemede kalın arkadaşlar katiplerin açtığı davalarda yerel idareye gelip tekrar yetkisizlikle dönen olmadı sanırım. Ama şahsi görüşüm tarım memurlarında böyle bir karar verildiyse katipler içinde verilme ihtimali yüksektir.

 8. katiqqq dedi ki:

  Umudu kestim zaten ben kadro konusunda sayın editör sizin fikriniz ne acaba niye birbirlerine yetkisizlik verip duruyorlar ?

 9. Selim dedi ki:

  Ahmet arkadaşım çok doğru bir noktaya değinmişsin eğer bizim davalar avrupa insan haklarına giderse kesin kazanırız 😉

 10. EBRULI dedi ki:

  Kadro için açtığım davadan hiçbir haber yok kabul mu red mi yoksa bir çok arkadaşın söylediği gibi yetkisizlikmi verildi hiç bilmiyorum arkadaşlar siz nerden takip ediyorsunuz nasıl haber aldınız ? Tebligat filanmı geldi size ?

 11. ZaferYaşar dedi ki:

  İyi haber beklerken her seferinde aklımızın ucundan geçmeyecek şeyler çıkıyor ya. Eminim yerel mahkemede yetkisizlik çıkarsa danıştaydanda şaşırtıcı SİNİR BOZUCU bir karar çıkacaktır.

 12. Mihrali55 dedi ki:

  Bende tarımda çalışan sözleşmelilerdenim eğer sizinkine ankara idare yetkisizlik verdiyse anladığıma göre bizimkinede yetkisizlik verilir kimse mesuliyet almak istemiyor gibi. Uzun bir yargı süreci bizi bekliyor Allah yardımcımız olsun.

 13. kadrosuz memur dedi ki:

  arkadaşlar biz bayramdan önce dava açtık ve bize yetkisizlik gelmedi davamız devam ediyor bizde iki arkadaş ankara bölge idare mahkemesine dava açmıştık bize ne yetkisizlikle ilgili tebligat geldi nede başka bir şey aradığım da ankarayı sorduğumda orda görevli arkadaşa davanız devam ediyor yetkisizlik yok şuan için dedi sağolsun katip arkadaş yardımcı oldu bana peki dedim yetkisizlik çıkar mı onu bilemiyorum dedi ama bu zamana kadar çıkmadıysa zannetmem çıkmaz ama belli de olmaz dedi yani eğer bizim davalar kabul olursa ve inşallah kazanırsak sizlerinde kabul olması gereklidir davalarınızın hayırlısı neyse o olsun artık inşallah hepimizde bir an önce kadromuzu alırız

 14. Yasin dedi ki:

  Ben davayı 30/09/2011 de Ankaraya açtım. Geçen gün kuruma 29/09/2011 tarihli kadro talebinde bulunduğumuz dilekçelere red yazısı gelmiş. Ben de bunu bugün (10.10.2011) imzaladım. Ama hiç bir yere imzaladığımız günün tarihini yazamıyorduk. Dava dilekçemizde malumunuz zimnen red üzerine kuruluydu. Şimdi bu tebliğ bana bir sıkıntı oluşturmaz değil mi? Sonuçta o imzalı belgeleri yolladıkları tarih baz alınacak değil mi? Belirtilene göre 12.10.2011 tarihinde tebliğ imzalarını komisyona göndereceklermiş.

 15. obirkatilp dedi ki:

  arkadaşlar ne sorcam nasıl takip etcez bu verdiğimiz dilekçeyi mesela benim kendi davamın ne aşamada olduğnu,lütfen bilenler paylaşsın.

 16. Yasin dedi ki:

  obirkatilp diyorki:

  arkadaşlar ne sorcam nasıl takip etcez bu verdiğimiz dilekçeyi mesela benim kendi davamın ne aşamada olduğnu,lütfen bilenler paylaşsın.
  Yorumu beğenenler:0

  e-devlet şifreniz varsa e-devlet üzerinden yoksa da vatandas.uyap.gov.tr adresinden dava dosyanızı sorgulayabilirsiniz.

 17. keto)) dedi ki:

  Arkadaşlar burda konuşurken herkes 4blisin ben kadroluyum diye konuşuo ..bize ne kadro verirler ne davayı kazanırız unutun kadroyu:))

 18. Yasin dedi ki:

  Hasta mıdır nedir.

 19. Engin dedi ki:

  Emine06 diyorki:

  Birileri neden Ankara İdare mahkemesine gönderttirdiniz diye editöre kızıyordu Yerel idare mahkemeleride gördüğünüz gibi Yetki bizde de değil diye geri Ankara’ya gönderiyormuş kime kızacaksınız acaba
  Yorumu beğenenler:0

  O birileri benim arkadaşım, o an ki sinirimden ne dediğimi bend ebilmiyorum. Editörden ÖZÜR DİLERİM.

 20. Firstnur Adalet dedi ki:

  E-imza kullanmaya başlamış olanlar için;
  e-devlete e imzanız ile girebilirsiniz.
  Yasin diyorki:

  obirkatilp diyorki:
  arkadaşlar ne sorcam nasıl takip etcez bu verdiğimiz dilekçeyi mesela benim kendi davamın ne aşamada olduğnu,lütfen bilenler paylaşsın.
  Yorumu beğenenler:0
  e-devlet şifreniz varsa e-devlet üzerinden yoksa da vatandas.uyap.gov.tr adresinden dava dosyanızı sorgulayabilirsiniz.
  Yorumu beğenenler:0

1 2 3 8