17
Nis
Yazar: | Okunma: 4.932 | Cevap: 10
Reklam

2011 yılı öğretmen alımı ne zaman olacak ? sorusunun cevabını bekleyen öğretmen adaylarına sevindirici haber pgm’den geldi. 2011 Haziran döneminde 30.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır. Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak için 2011 Haziran döneminde 30.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlar arası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama, kurum içi ilk atama ile millî sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30.000 kadro için 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvuru alınacaktır.

Uygulanacak usul ve esaslar ile atama yapılacak alanlar, alan bazında taban puanlar, atama çeşitlerine göre alan ve iller bazında kontenjanlar, iletişim adresleri vb. bilgilerin yer alacağı “Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu”, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra 11 Mayıs 2011 tarihine kadar Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Atama işlemi 01 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 01 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabileceklerdir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Personel Genel Müdürlüğü

Bu yazı için 10 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Memur Alımları  Etiketler: , , , ,
Bu yazı için 10 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Nisa dedi ki:

  Hayırlı olsun şimdiden.

 2. Sinan dedi ki:

  Şimdiye kadar neyi bekliyorlardı binlerce öğretmen işsiz seçim yaklaştı diye oy avcılığı yapıyorlar başka bişey değil.

 3. Orhan dedi ki:

  Türkiye’nin ihtiyacı 30 binden çok daha fazla Sinan’ın dediği gibi yüzbinlerce öğretmenlik mezunu arkadaşımız yine boşta kalacak….

 4. Hasan dedi ki:

  Ataması olmayan bölümlerin mezunları ne yapacak ?

 5. Rabia dedi ki:

  Hangi bölüm mezunlarından ne kadar alınacağı bellimi acaba ?

 6. Faruk dedi ki:

  Bi 20 binde katip alımı yapılsa iyi olur 🙂

 7. energy dedi ki:

  Ben Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. Üniversiteye başladığımda 67 kpss puanıyla atamamız vardı. Şimdi ise 83 oldu. Zamanında 2 yıllık mezunlardan resim öğretmenlerine kadar atama yapılmış. Bilgisayar Öğretmenliğine, yapılan atamalardan çok daha fazla ihtiyaç var. Teknoloji çağındayız ders sayımız düşürülüyor. Eski saçma atamalar vs nedenlerden dolayı yerleşmemiz çok zor oluyor. Bu yıl katipliği kazandım. Ancak kendi işimi yapmayı çok isterdim. 300 bin öğretmen adayının sınava girdiği bu ülkede sadece 30 bin, 50 bin atama yapılıyor. Her yıl açıkta kalan sayısı artıyor. İnşallah bir şekilde bu durumu düzeltirler. Bu ülkede öğretmen olmak çok zor başka da bişi demiorum.

 8. ftm dedi ki:

  zabıt katipleri hala atanamadılar şubatta girdik sınawa iki koca ay geçti nedir bu.??haziran neden bekleniyorr..???

 9. nevin.gaziantep dedi ki:

  arkadaslar ben de g.antep kazananlardanım siverekten antepe geçtim 7 haziranda beni aradılr 8 haziranda szleşmeyi imzaladık.uzun zamandır nete giremedim herkesi aradılar sanıyordm ben …beni g.antep bölge idare mah. vermişler 15 haziranda tam başlyoruz şükür.biz 5 kişi oradayız.a4rtık herkesin aranması lazım..bu arada bizi 6-7 martta göreve başlamış gibi gösterecekler kadrolu olabilmemiz içinmiş işe başladıktan bir sü5re sonra dilekçe gönderilecekmiş kadrolu olmak için kesin bana söyledikleri bunlar .herkese hayırlı olsun .

 10. Sunny dedi ki:

  Inmforation is power and now I’m a !@#$ing dictator.

Hemen Yorum Yap