14
Haz
Yazar: | Okunma: 2.794 | Cevap: 2
Reklam

ZAMTürkiye’deki 1 milyon 745 bin memur olduğu varsayıldığında memurların aylıklarına ortalama olarak 32 TL ile 35 TL arasında bir fark yansıtılacağı ortaya çıkıyor. Bakan Şimşek katıldığı bir toplantıda memurlara enflasyon farkından kaynaklanan zamların verileceğini söyledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memurlara yapılacak bir puanlık artışın (maaşlara yapılacak ek ödeme) maliyetinin yaklaşık 780 milyon lira olduğunu söyledi. Maliye Bakanı Şimşek, Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisi Paneli açılışında gazetecilerin memurlara yapılacak ek ödemeye ilişkin sorusu üzerine memurlara, emeklilere yapılacak enflasyon farkından kaynaklanan ek ödemeyle ilgili olarak bugün basında gerekli açıklamaların olduğunu ifade etti.

Şimşek, ”Biz her zaman söyledik memurumuzu, emeklimizi, işçimizi, enflasyona ezdirmeyeceğiz. Geçmişte de ezdirmedik, ezdirmek bir kenara aslında 2002’den bu yana reel bazda baktığınız zaman memurlarımıza olsun, asgari ücretlimize olsun, emeklilere olsun çok ciddi reel maaş artışlarının olduğunu göreceksiniz” diye konuştu.

Memurlara yapılacak 1 puanlık artışın maliyetinin ne olacağı sorusuna Şimşek, sadece memurlar için bir puanın etkisinin yaklaşık olarak 780 milyon lira olacağı yanıtını verdi.

Bu yazı için 2 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Haberler, Memurlar  Etiketler: , , , , , , , , ,
Bu yazı için 2 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Anonim dedi ki:

  teşekkürlerr

 2. darmin dedi ki:

  Selam, 27 yıl boyunca yurdun çeşitli bölgelerinde (Van, Malatya, Gaziantep ve İstanbul’da) görev yapmış emekli öğretmenim.
  Kötülerin iyisi diye hep bu hükümete oy verdim.
  Hiç buğünkü gibi oturup düşünemedim, kötülerin en kötüsü olduğunu. şimdi anlıyorum bunların TÜRK ve MÜSLÜMAN düşmanı olduğunu.
  Neden mi? Çingene vatandaşlara ev ve açılım var mı?
  Alevi vatandaşlara açılım ve her türlü özgürlük var mı?
  Ermeni vatandaşlara yeni açılımlar var mı?
  kürt vatandaşlara açılım ve yeni haklar var mı?
  Dağdaki eşkıyalara (birkaç aylık uyduruk eğitim ve çakaralmaz tüfeklerle bile bile ölüme gönderilen zavallı MEHMETÇİĞİ öldürdüğü için) açılım ve iş imkanı var mı?
  devleti sömüren ve yetim hakkı yiyen ERBAKANA, ÇOCUK KATİLİ ve yılanın başı ÖCALANa açılım var mı?
  Sömürgeci ve Türk düşmanı İSRAİL, AMERİKA ve AVRUPA ya açılım var mı? VAARRRRR
  Hani bu ülkenin tüm yükünü taşıyan TÜRK ve MÜSLÜMAN vatandaşa AÇILIM. Hani devletin memuruna açılım?
  Utanmadan devletin başına geçenler yine utanmadan %2.5 zam la sanki bizimle alay ediyorlarş ve şöyle diyorlar (2 parağraf yukarısı) “Şimşek, ”Biz her zaman söyledik memurumuzu, emeklimizi, işçimizi, enflasyona ezdirmeyeceğiz. Geçmişte de ezdirmedik, ezdirmek bir kenara aslında 2002′den bu yana reel bazda baktığınız zaman memurlarımıza olsun, asgari ücretlimize olsun, emeklilere olsun çok ciddi reel maaş artışlarının olduğunu göreceksiniz” diye konuştu.
  en az %15 ten başlayıp % 100 lere varan enflasyona karşı % 3-5 puan. EL İNSAF. Zaten etin tadını çoktan unuttuk, sebze meyve el yakıyor. hanımı ve çocuğu devlet hastanesine götürdüm sadece muayene için, maşımdan 120 milyon muayene katkı payı kesildi.
  Buradan dürüst ve onurlu Kürt, Ermeni, Alevi ve Romen vatandaşlarından özür dilerim. Sözüm onlara değil. Bizi böyle ayrımlarıyla bölmek isteyen şerefsizleredir.