Reklam

İstifa eden zabıt katibinin yerine 2. Yedekten atamam için komisyon tarafından çağrıldım evraklar toplanıp komisyon tarafından verilen karar ile istifa eden arkadaş yerine istihdam edilmek üzere bakanlığa evraklar gitti ve bakanlık tarafından iade edildi. Adalet Bakanlığının gerekçesi ise  bakanlık tarafından belirtilen sayı kadar atama yapıldığı belirtilerek evraklarım iade edildi.

Bu konuda bilgi verebilirmisiniz  sınav atama ve nakil yönetmeliğinde ben bu yedek katiplerin atamaları ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım ama ceza tevfik evlerine iki arkadaşım istifa eden sözleşmeli zabıt katiplerinin yerine atandılar ve şu an görev yapmaya başladılar. Dava açsam hangi hukuki dayanağa dayanarak dava açmalıyım, dava açamazsam neden evrağım iade edildi. Şimdiden tşk ederim.

 

Bu yazı için 16 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , , , , , , ,
Bu yazı için 16 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Balrok dedi ki:

  Bence hakkını aramalısın bir netice olmasa dahi şu an da bir netice yok yani ne kaybedebilirsin ki ?

 2. Editör Editör dedi ki:

  Normal kazananların atamalarında ve yedekten bir aday talep edildiğinde atamaya yetkili merci Adalet Bakanlığı. Sonuçta komisyon seni istifa edenin yerine çağırmış dosyalarını göndermiş yani + 1 personel daha istiyor ancak bakanlık personel sayısına bakarak yeterince personel atandı demiş. Bu dönemde tayinle gelen veya askerde olup tekrar görevine dönmüş olanlar olabilir. Bakanlığın o adliyeye belirlediği kadro sayısı dolmuş yani. Hukuki anlamda girişimlerde bulunsanızda sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Daha önce bu şekilde açılıp kazanılmış bir davada yok. Eğer personel eksikliği olursa komisyon yeniden talepte bulunur atanmanız için alımlara kadar.

 3. Forzabarca dedi ki:

  bence komisyonun hatası bu dostum hangi adliye bilmiyorum ama komisyon suçlu gibi seni mağdur etmişler komisyonla görüşüp bişeyler yapabilirlermi ona bak veya gelecek alımda sana öncelik tanısınlar başka yolu yok gibi görünüyor

 4. kenanxmen dedi ki:

  slm hocam siz hangi adliyenin yedeğindesiniz.

 5. nihan geris dedi ki:

  arkadaşın başına gelen benimde başıma geldi 2.yedekten çağırıldım ama bakanlık tarafından evraklarım onaylanmadı ve düzgün bir gerekçede göstermediler. bizim ilimiz bu şartı bilmiyormuydu da insanların umutları ile oynuyorlar.bunun için yapabileceğim bir şey var mı ya da hakkımı nasıl arayabilirim?

 6. Forzabarca dedi ki:

  nihan kardeş durum nasıl oldu anlatırmısın benim bidliğim durumu anlatayım sizde anlayın komisyon seni çağırmadan önce bakanlıga durumu bildirir yedekten iptal olanın veya istifa edenin birini çağırıp onun dosyalarını gönderecem der bakanlık onay verirse seni öyle çağırıp belge isterler tahminim şu şekildedir bulundugunuz komisyon istifa edenin yerine bakanlıktan onay almadan sizden evrakları alıp ankaraya göndermiştir bakanlıkta bunu onaylamamıştır suç tamamen komisyonun yerinizde olsam idare mahkemesine dava açar magduruyitiniz giderilmesi için diğer alımda sizi almaları yönünde bir savunma yaparım en fazla kaybedeceğin 100 lira mahkeme masrafı bence deneyin durumu

 7. nihan gerişmail dedi ki:

  komisyondan denildiğine göre isifa eden bayan 2009 sınavı ile adliyede çalışmaya hak kazanmış ama ben 2011 yılı sınavını kazanıp yedeklerden çağrılmışım böyle garip bir durum var ortada itiraz hakkım varmı diye sorduğumda da bir şey farketmez dediler yedeklik hakkımın saklı olduğu söylendi bende ne düşüneceğimişaşırdım artık başına böyle bir şey gelen var mı

 8. Forzabarca dedi ki:

  bence başına böyle bişey gelen biri daha yoktur durum pek garip en iyisi bir hukukcuya danışmanız onun gösterdiği şekilde haraket edeniz geçmiş olsun umarım sağlıklı bir sonuc alırsınız

 9. umutsz dedi ki:

  gerçekten insanların umutlarıyla oynamak çok kötü ben bizzat yaşadım asillerde işe başlama telf beklerken ankaradan red edildi dosyam 3 ay bekledim ama malesef memur oldum derken bir anda başladığım yere döndüm…

 10. Forzabarca dedi ki:

  umutsuz neden reddedlil ve yerine yedek çağırıldımı senin?

 11. ezel dedi ki:

  mallesef ben de ikinci yedek mağduruyum,,benim de direkten dönüş nedenim %40 barajı var mı böyle bir olay bilgisi olan var mı ya?

 12. Forzabarca dedi ki:

  ezel hangi adliye ve ne zaman oldu seninki?

 13. umursz dedi ki:

  benim dosyamı ankara metinde anlam bütünlüğü olmadığı için red etmiş . ama bunu beni mülakata alan komisyonun bilmesi gerekirdi ve beni asillerde listede göstermemeliydi öyle bi durum vardı baştan beni onaylamasalardı hala kaldıramadım bu şoku adliyenin önünden geçerken içim kötü oluyo 🙁 mahkeme açtım ama sonuç ne olur bilmiyorum umudum da kalmadı …. bu durumda olup mahkeme açan varmı merak ediyorum aslında?

 14. emsalsiz dedi ki:

  bu olayın aynısını bende yaşadım. ben de komisyon evrak bile istemedi. çünkü bakanlık katip atama işlemleri tamamlanmıştır. bu nedenle kadro bulunmadığından atanamazsınız dedi. hatta ankaraya bakanlığa gittim bunun için. orada bir yetkili ile görüştüm. o da aynı cevabı verdi. memlekete döndüm. yazılı başvuru yapayım dedi. istifa eden zabıt katibinin yerine atanmamı talep ettim. ancak o yazıma da aynı cevap geldi. istifa eden zabıt katibinin ataması yapıldıktan yani işe başladıktan 5-10 arasında istifa etmesine rağmen. sonuçta bir hak elde edemidim. ama dava da açmadım. yalnız bu durumda şunu anladım atama işlemleri bakanlık tarafından onaylanmadan istifa etse idi yani atanmaktan vazgeçse idi o zaman atanabilecektim.

 15. burcu dedi ki:

  Editör diyorki:

  Normal kazananların atamalarında ve yedekten bir aday talep edildiğinde atamaya yetkili merci Adalet Bakanlığı. Sonuçta komisyon seni istifa edenin yerine çağırmış dosyalarını göndermiş yani + 1 personel daha istiyor ancak bakanlık personel sayısına bakarak yeterince personel atandı demiş. Bu dönemde tayinle gelen veya askerde olup tekrar görevine dönmüş olanlar olabilir. Bakanlığın o adliyeye belirlediği kadro sayısı dolmuş yani. Hukuki anlamda girişimlerde bulunsanızda sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Daha önce bu şekilde açılıp kazanılmış bir davada yok. Eğer personel eksikliği olursa komisyon yeniden talepte bulunur atanmanız için alımlara kadar.
  Yorumu beğenenler:1

  editör anlam bütülüğü bozukluğundan iptal olup sonra dava açıp kazananlar var mı varsa kazanma şansımız yüzde kaçtır bilgi verirmisiziniz

 16. parotener dedi ki:

  arkadaşlar bende mart2012 de kalörifercilik mülakatına girdim ve ilk yedeğe alındım.ekim 2012 de de asil atanan ve benimle birlikte mülakata giren ve atamaması yapılan kişi istifa etmiş.komisyonda bunun üzerine beni çağırdı ve benden evrak istedi ve bende evraklarımı ekim ayının sonuna doğru komisyona verdim.bu yorumları okuduktan sonra içime şüphe düştü.acaba bizimdemi atamamızı yapmıcak bakanlık diye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa lütfen cevap yazsınlar.bu arada benim çalışıcam yer yani istifa eden kişinin çalıştığı yer cezaevi arkadaşlar…evraklarımı vereli neredeyse 2 ayı geçti ve komisyonu ardığımda bana daha işlemleriniz sürüyor diye cevap gliyor..acaba yedek atamalarda sorunmu çıkıyor ki arkadaşlar bilen kişiler varsa lütfen çok acil cevap yazsınlar…şimdiden teşk….